Ostatní

Jak se chránit před podvodnými prodejci vstupenek? Tady je vše, co potřebujete vědět

Při nákupu vstupenek není nikdy dost opatrnosti! Připravili jsme pro vás seznam tipů, jak se chránit před podvody se vstupenkami.

Opravdoví fanoušci, kteří navštěvují živé akce, vědí, že si nikdy nelze být příliš jist, kde a od koho vstupenky kupovat. Přesto však pravidelně zažívají zklamání, když dorazí na akci a zjistí, že jejich vstupenky jsou falešné. A samozřejmě to i v případě, že je koupili od někoho, kdo na sociálních sítích, stránkách třetích stran či neoficiálních tržištích tvrdí, že má na prodej legitimní vstupenky.

Podstatné je, že fanoušci si zaslouží přístup k legitimním vstupenkám, které jim umožní vstup na akci. Nikdo by totiž neměl být v místě konání akce odmítnut kvůli falešným nebo padělaným vstupenkám, ale bohužel se to často stává. Abychom vás ochránili před nelegálními prodejci vstupenek, připravili jsme pro vás několik tipů, jak se před podvody se vstupenkami chránit.

Nejlepší metody

Při ochraně během procesu nákupu vstupenek je třeba mít na paměti tři hlavní tipy:

  1. Kupujte vstupenky od oficiálních zdrojů. U každé události je nejlepším místem pro nákup vstupenek oficiální prodejce vstupenek – například Ticketmaster.
  2. Vždy pečlivě zkontrolujte adresu URL. Při nákupu vstupenek se ujistěte, že navštěvujete stránky Ticketmaster.cz nebo používáte oficiální mobilní aplikaci Ticketmaster. Dále si dejte pozor na proklikávání na stránky z výsledků vyhledávání Google, které mohou vypadat jako Ticketmaster – vždy se ujistěte, že vstupenky kupujete na oficiálních stránkách Ticketmaster.
  3. Buďte opatrní při nákupu od osob na sociálních sítích nebo jiných neoficiálních platformách. Důrazně doporučujeme nenakupovat vstupenky od prodejců ze sociálních médií, z online burz třetích stran, aukčních stránek a podobných serverů.

Nejčastější podvody

Při nákupu vstupenek na stránkách třetích stran buďte vždy opatrní, protože informace a vstupenky nalezené na jiných webových stránkách nebo prostřednictvím sociálních médií nemusí být vždy pravé.

Zároveň buďte obezřetní při jednání s jednotlivými prodejci, kteří tvrdí, že mají vstupenky na prodej. Dávejte si pozor na způsob platby, který po vás mohou požadovat.

Buďte opatrní při nákupu vstupenek od neznámých osob – zejména pokud požadují způsob platby, který je přímým převodem peněz a jasně nespecifikuje, že se jedná o nákup. Totéž platí pro sdělování údajů o vaší kreditní kartě někomu po telefonu.

Tištěné vstupenky mohou být rozeslané vícekrát

V neposlední řadě si dávejte pozor na tištěné vstupenky, protože podvodníci mohou stejnou vstupenku rozeslat více kupujícím. Mobilní vstupenka je tím nejjednodušším a nejbezpečnějším způsobem, jak se dostat ke vstupenkám na akce. Většina mobilních vstupenek Ticketmaster je vybavena unikátními čárovými kódy, které se každých 15 sekund obnovují, aby se zabránilo krádežím nebo kopiím. Vaše vstupenky tak zůstávají v bezpečí.

A ještě jedna rada: Vyvarujte se pořizování a sdílení snímků obrazovky, které by odhalily vaše osobní údaje (jméno a příjmení, číslo objednávky, adresa nebo kreditní karta).


V případě jakýchkoli dotazů nás můžete kdykoli kontaktovat prostřednictvím webu Ticketmaster.cz nebo aplikace Ticketmaster. Jsme tu, abychom vám pomohli!