Festivaly

2. ročník mezinárodního rock-metalového festivalu ROCK CASTLE

2. ročník festivalu ROCK CASTLE je v plánu i letos, na 3 letní dny – 18. – 20.8.2022 do zámeckého parku v MORAVSKÉM KRUMLOVĚ. Soupiska potvrzených kapel je už nyní velice zajímavá a lákavá.

Loňské léto bylo z hlediska tradičních letních hudebních festivalů poněkud jiné, tišší, ale právě v této nelehké době si svou cestu na mezinárodní festivalovou mapu dokázal vybojoval i jeden nový festival! ROCK CASTLE! Tento 3denní mezinárodní rock-metalový festival si vloni v srpnu odbyl svoji premiéru a byla to vskutku premiéra, jak se patří! Lidé i umělci, hladoví po nových hudebních zážitcích, vytvořili festivalu neuvěřitelně příjemnou, letní atmosféru, plnou radosti ze života, z hudby a z přátelství. K vynikající atmosféře festivalu přispívá velkou měrou i nádherný festivalový areál, který vznikl v zámeckém parku v malebném historickém městečku MORAVSKÝ KRUMLOV, kterému vévodí, kromě krásné okolní přírody i nově zrekonstruovaný zámek, v jehož útrobách se skví slavné a jedinečné velkoformátové dílo Alfonse Muchy – Slovanská Epopej!

Avantasia – Unikátní show The Best Of

Těšit se můžete na zcela unikátní show „The Best Of“ metalového opery AVANTASIA zpěváka a frontmana kapely EDGUY, Tobiase Sammeta. Tvorba nových písní AVANTASIA je v plném proudu, a tak kapela nenaplánovala na letošek žádné turné. Odehraje pouze pár vybraných letních festivalů, na kterých kromě pečlivě připraveného výběru toho nejlepšího z celé historie této slavné metalové opery, zazní i nějaké zbrusu nové písně!  Díky festivalu ROCK CASTLE mají fanoušci v České republice, to štěstí vidět, slyšet prožít si naživo slavnou AVANTASII.

Guano Apes konečně dorazí

Vloni jim to nevyšlo, ale letos konečně dorazí! Německá crossoverová star GUANO APES. Kapela kolem nesmírně energické a krásné Sandry Nasic si kromě osvědčených hitů jako „Open Your Eyes“, „Proud Like a God“, „Lords of the Boards“ a dalších, přiveze do Krumlova rovněž nové střelivo v podobě zbrusu nových songů.

Guano Apes - Open Your Eyes (Official Video)

Silné texty, bohaté aranže a solidní melodie… to jsou Pain

Další velkou a očekávanou hvězdou festivalu je industrial-metalový projekt švédského hudebníka, multiinstrumentalisty a producenta, mistra Petera Tägtgrena – PAIN!  Není asi nikdo, kdo by tuto kapelu neznal. Na kontě mají skvělých 8 alb s absolutními megahity jako jsou např. „End Of The Line“, „Shut Your Mouth“, „Same Old Song“, „Follow Me“, „Coming Home“ a mnoho dalších. V muzice PAIN najdete vždy silné texty, bohaté aranže, solidní melodie, neutuchající energii a jejich live shows jsou přímo zabijácké. Na ROCK CASTLE předepisujeme ten nejlepší lék na úzkosti, deprese, únavu a netečnost po dlouhé pandemii – PAIN!

PAIN - Shut Your Mouth (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

Potvrzené kapely

Všechny potvrzené kapely si na léto chystají to nejlepší ze svého hudebního arzenálu, na ROCK CASTLE se těší hromada dalších úspěšných a parádních kapel, hleďte: SEPTICFLESH, KISSIN´DYNAMITE, ARKONA, THE UNITY, SIRENIA, ERIC MARTIN, FEUERSCHWANZ, FIREWIND, KRISIUN, RUSSKAJA, DRAGONHAMMER, SLOPE, AMALGAMA, APRIL ART, CHONTARAZ, BLACK SONIC PEARLS, BLACKBRIAR, RHEMORHA, SECRET RULE, NEVER OPENED DOORS, PHENOMY, DARK GAMBALLE, DOCTOR P.P., POWER 5 a potvrzeni budou ještě další…

Co dodat? Zveme vás na pohodové letní dny, do překrásného parku okolo zámku v MORAVSKÉM KRUMLOVĚ, kde prožijete 3 dny nabité tou nejlepší muzikou, spoustu zábavy, ale i odpočinku ve stínu vzrostlých stromů s chutným nápojem a bandou přátel okolo. 18. – 20. srpna 2022 – 2. ročník festivalu ROCK CASTLE! Těšíme se na vás!