Festivaly / Review

Naživo. V obýváku. Aktuální on-line kultura.

Česká kultura se přesunula z hledišť, klubů a sálů do online světa. Můžete být u toho i vy! Pravidelně pro vás tuto stránku aktualizujeme...

„Kultura žije“ je festival. Festival živých přenosů koncertů i divadel (prozatím spíše záznamově starší kusy). To vše na internetové televizi Mall TV v partnerství s Donio.cz – organizací pořádající dobročinné sbírky.

Co se chystá tento týden?

aktualizace: 23.5.2020

Sobota 23.5.

Umělec: Mňága a Žďorp – koncert písniček z alba Bajkonur
Kdy: 21:00
Kde: Mall.tv/kulturazije/

Umělec: Tři sestry 35 let LIVE
Kdy: 20:00
Kde: Mall.tv/kulturazije/

Sobota 30.5.

Umělec: Olympic – koncert a konkurz na klávesistu
Kdy: 19:00
Kde: Mall.tv/kulturazije/

Aktuální program i již odvysílané akce můžete sledovat na www.mall.tv/kulturazije.


Mám za sebou křest virtuální kulturou. Právě jsem poněkud rozjetá do noci po úchvatném přenosu koncertu kapely WWW z Lucerna music baru. Sledovali jsme napojeni na sítích s přáteli. Jako bychom byli na tom koncertě spolu. Jako. Ale to jako mělo docela slušnou úroveň. Oblékla jsem se jako do klubu… byť jsem mohla využít pohodlí obýváku a zůstat v teplákách. Ne, když jdu na koncert, tak prostě ne v teplákách. Nalila jsem si dobré pití. A po osvěžení slam poetrery si užívala Wéčka. Zahájení Pikolou mě vystřelilo hned zprudka dost vysoko… a po chvíli se přistihuji při tom, kterak v obýváku tančím, dokonce i výskám. Sebeklam je nakažlivý. Ale tahle nákaza je, myslím, vcelku zdravá. Krom toho dnešní karanténní ponor z mnoha nepříjemných okolností bylo potřeba vyléčit, a to se podařilo. Ano, hudba je ten lék. V průběhu koncertu kontakt s přáteli i známými neznámými prostřednictvím chatu na Mall tv. Ani jednou – vážně ani jednou – se mi přenos nesekl… a to se mnou bylo připojených dalších 900 lidí. Jeden přítel to nazval velmi trefně kulturní spolumasturbací… no a za ty vrcholy to věru stálo. Krom toho jsem nákupem jakési virtuální vstupenky přispěla Českému červenému kříži a Životu 90.

Ticketmaster vás zve na vybrané akce festivalu #kulturažije i v rámci příspěvků a stories na Facebooku či Instagramu.

Odvysílané koncerty


Hrajeme do oken | Lake Malawi (21. 5.)

Chceme podpořit umělce, kteří přišli o svoje publikum a možnost vystupovat. Výtěžek z koncertu poputuje na podporu kapely a zároveň na dobrou věc – koncerty pro seniory v domovech důchodců a dalších sociálních zařízeních.


Chinaski – koncert Víkend pro seniory (17. 5.)

Víkend pro seniory aneb Tahle země je i pro starý. Jedna z nejpopulárnějších českých kapel Chinaski odehrála první plnohodnotný online koncert od začátku pandemie. Společně se zpěvačkou Ewou Farnou vystoupili v rámci akce Víkend pro seniory s podtitulem Tahle země je i pro starý. Cílem přímého přenosu, který odvysílala 16. a 17. května internetová televize Mall.tv, bylo podpořit seniory patřící k nejvíce ohroženým nemocí Covid-19


Spolu jedním hlasem (8.5.2020)

Druhý díl online charitativního festivalu. Vystoupil Tomáš Klus, Mig 21, Pekař, Sebastian, Vypsaná fixa, Jasná páka s Davidem Kollerem, Slza a spousta dalších. Pásmo koncertů se uskutečnilo 8.5. od 16:00 do 23:00 hodin.


Káznice live – Nikola Mucha (24. 4.)

Na kytaru zahrála a zazpívala tvář brněnského punku a frontmanka stejnojmenné kapely Nikola Mucha. Sólově, bez kapely poprvé před takto širokým, ač virtuálním publikem. Zazněly staré dobré vály i nové neznámé skoro zakázané písně.


Tři sestry z Paláce Akropolis (17.4.2020)

V letošním roce slaví TŘI SESTRY již 35 let od svého založení a sezonu oslav jsme si představovali opravdu úplně jinak! V tuto chvíli jsme měli být v poslední třetině téměř vyprodaného jarního Vinyl tour (12 koncertů), kde měly zaznít pouze skladby z našich prvních tří alb. Na turné jsme se velmi těšili… bohužel jsme stihli odehrát pouze jediný koncert…


Ivo Kahánek – Příběh klavíru (14.4.2020)

Charitativní koncert klasické hudby. Veškerý výtěžek jde na dobročinné účely.


Poletíme (6.4.2020)

Zahráli hospodským, zdravotním sestrám, doktorům, hasičům, policajtům, kadeřnicím, zvukařům, hercům a všem, které tvrdě zasáhla tato nelehká doba. Snad si vyměníme trošku radosti a odvahy. Peníze, které vybereme, pomůžou překlenout dobu, kdy za vámi nemůžeme přijet a tím pádem někteří z nás mají již do kapsy hodně hluboko. Kvůli karanténě budeme hrát pouze tři, ale o ten milion, co nám pošlete, se spravedlivě rozdělíme!


3D Multimediální show Vivaldianno Reloaded (29.3.2020)

VIVALDIANNO, světově úspěšná multimediální show, Michala Dvořáka, člena skupiny Lucie, navazuje na její charitativní akci a připojuje se k podpoře činnosti Armády spásy, která pomáhá lidem bez domova. Nyní pro ně zajišťuje roušky a zdravotní péči a snaží se tak předejít šíření nemoci mezi nimi.

 

Share post