Divadlo

Nový videoportál Dramox nabízí záznamy divadelních inscenací

Sledujte svá oblíbená divadelní představení nebo objevujte nová. Dramox je divadlo online.

Podobně jako si lze předplatit sledování filmů a seriálů doma v televizi či na počítači, funguje od 20.10.2020 videoportál Dramox, kde je možné sledovat divadelní představení. Pro předplatitele zatím má čtyři desítky her od 30 scén včetně třeba Dejvického divadla nebo divadla Husa na provázku. Většina předplatného Dramoxu půjde zpátky tvůrcům. Milovníci divadla i v této podobě si mohou koupit měsíční předplatné za 299 korun nebo roční za 2990 korun. Zakladatelé platformy to uvedli na tiskové konferenci.

Provozovatelé počítají řádově s tisícovkami předplatitelů. Zatím je většina nabízených představení záznamem pořízeným Českou televizí, časem chtějí zakladatelé Dramoxu pořizovat vlastní. Jeden z nich Martin Zavadil na dotaz ČTK uvedl, že divadlům půjde 55 procent z předplatného, poplatek ČT za poskytnutí záznamů byl jednou ze vstupních investic do portálu.

Služba Dramox stojí o něco víc než třeba předplatné Netflixu, které se dá pořídit měsíčně od 199 korun za měsíc. Videotéka HBO GO stojí od 159 korun měsíčně, filmové kanály HBO s premiérami filmů stojí od 235 korun měsíčně. V předplatném Dramoxu je ale zahrnuta i podpora divadelních tvůrců. Zájemci mohou přes Dramox divadla podpořit i nad rámec předplatného.

https://www.facebook.com/dramox.cz/

Dramox bude ale také uvádět archivní inscenace i ty, které už mají po derniéře. Diváci se také mohou dostat k představení, které je běžně zcela vyprodané. Jednat musejí lidé z Dramoxu se všemi držiteli autorských práv, uvedli však, že v době koronaviru jsou tito většinou vstřícní, před několika dny získali třeba práva ke dvěma inscenacím od Milana Kundery.

Zakladatelé chtějí dostat divadlo blíž lidem a umožnit jim trávit s ním víc času, než mohli doposud a věří tomu, že Dramox přitáhne více lidí k divadlu. Stejně jako předtím přitáhly obdobné služby více lidí k filmům nebo poslechu hudby.

@ČTK