Hudba

Preview

Legenda české country, skupina Fešáci, slaví.

Jubilejní koncert legendy české country skupiny Fešáci s názvem "Fešáci 2020 * Hvězda Countryon".

Vstupenky

Legenda české country, skupina Fešáci, by bývala oslavila v roce 2020 dvě významná kulatá jubilea. V roce 1980, tedy před rovnými 40 lety, vyšlo skupině legendární album s názvem Fešáci 2000.  Na tomto albu, které se jinak i velmi dobře prodávalo, zpíval s kapelou ještě i Michal Tučný, byl mnoholetým členem Fešáků. Album obsahuje několik slavných písní jako Dialog 2000, Prodavač, Zvony a samozřejmě Paní má se má.

Michal Tučný - Prodavač (oficiální video)

Slavné album Hvězda Countryon

10 let na to, tedy v roce 1990, Fešáci vydali album Hvězda Countryon. Bylo to dvojalbum (tehdy už bez Michala Tučného), ale s novými členy kapely, jako například Jindrou Malíkem, Milošem Slezákem, Antonínem Kny a dvěma děvčaty, Hankou Mladou a Erikou Horkou. Na albu se podílel skladatelsky i Zdeněk Rytíř, který napsal stejnojmennou píseň Hvězda Countryon, která se posléze spolu se skladbou Komedianti nestárnou stala nejhranějšími z tohoto dvojalba.

Několikrát odložené koncerty

Již na podzim roku 2019 jsme se s Fešáky rozhodli, že zrealizujeme v roce 2020 výjimečnou akci. Koncert v Lucerně, kde přehrajeme divákům obě tato alba během jednoho představení. Tedy album Fešáci 2000 v první půlce koncertu a album Hvězda Countryon v půlce druhé. To tu ještě před námi nikdo neudělal.  Chtěli jsme písně přehrát divákům v pořadí tak, jako jsou na albu a v původních tóninách a aranžích.

Zároveň po dohodě s vydavatelstvím Supraphon, jsme chtěli ve stejný termín obě alba vydat remasterovaná (tedy s podstatně vylepšeným zvukem) a v jednom balení jako jubilejní dvojalbum. To jsme ještě ale netušili, že nás paralizuje COVID 19 a s ním spojená veškerá vládní nařízení a zákazy. Původní termín byl proto přehozen na 21.4.2021, tedy přesně na den půl roku od původního plánovaného termínu.

COVID ovšem dále nad námi vítězil, ale vydavatel trval na vydání alba vzhledem k tomu, že by to při pozdějším vydání postrádalo již smysl. Proto jsme v covidové době uspořádali s Fešáky v Ústí nad Labem, v den původně plánovaného přeloženého koncertu v Lucerně (21.4.2021) on-line streamované představení (bez přítomnosti diváků), ale v internetovém prostoru a toto remasterované dvojalbum jsme zde během koncertu pokřtili. Kmotrem alba byl bývalý kapelník a kytarista Fešáků Karel Poláček.

Během tohoto křtu oznámila kapela svým fanouškům a divákům, že překládají koncert kvůli neustupující pandemii na další termín a to na 21.10.2021. Během loňského léta, ale začali váhat nad tím, jestli má i toto opět přeložené představení s plánem přehrát dvě nejslavnější alba a znovu pokřtít remasterované dvojalbum, vůbec význam, když navíc neví, zda budou koncerty s větší návštěvností na podzim vůbec povoleny.

Chceme se tímto všem těm, kteří si již v roce 2020 zakoupili vstupenku velice omluvit a požádat je o pochopení celé situace. Velice si všech našich skalních fanoušků vážíme a chováme k nim hlubokou úctu, ale jsme si naším konáním jistí a myslíme to se všemi (umělci i diváky) dobře. Chceme koncert pro naše fanoušky realizovat až se i situace vrátí do normálu. Chceme vidět diváky a jejich rozesmáté tváře bez roušek a respirátorů.

Koncertní činnost kapely

Kapela nikdy během těchto let nepřestala koncertovat, nikdy nepřerušila svou činnost. Kapelou prošlo několik slavných a známých umělců jakými byli například Michal Tučný, Petr Novotný, Jindřich Šťáhlavský, Pavel Brümer nebo komici Josef Alois Náhlovský a Josef Mladý.

Během koncertu v Lucerně přehrají nejznámější a neslavnější písně, které za 55 let u kapely vznikly. Fešáci pozvali i všechny své bývalé členy a kolegy z jiných spřátelených skupin a další zajímavé hosty. Koncert bude uvádět moderátor a herec Pavel Čmaňa Zedníček a Pavel BEZI Bezouška, hlavní dramaturg Country radia. Pozvali jsme i bývalého spíkra skupiny Petra Novotného.