Hudba

Do Prahy přijedou Black Marble, Crossfaith a Press Club

V listopadu se můžeme těšit hned na několik koncertních návratů. Black Marble svůj jarní odložený koncert vynahradí fanouškům 4. listopadu v klubu Underdogs’. O den později ve stejném klubu vystoupí také japonští Crossfaith. Australská střela Press Club se představí 15. listopadu v Chapeau Rouge.

Melancholie a temnota provází tvorbu Black Marble od samých začátků, kdy projekt v roce 2012 vznikl. Minimalistický, temný DIY synth pop Chrise Stewarta z prvních dvou nahrávek A Different Arrangement a It’s Immaterial zajistil projektu kultovní pozici na postpunkem ovlivněné scéně i smlouvu s věhlasným labelem Sacred Bones. Nová deska Fast Idol i postpunkové klasiky v klubu Underdogs’ zazní 4. listopadu. Všechny vstupenky zůstávají v platnosti. V případě, že by vám nový termín nevyhovoval, můžete do 15. září požádat svého prodejce vstupenek o refundaci. Z nejmenších klubů domovského Japonska po obří festivalové stage. Ósacká kapela Crossfaith si vzala metalovou agresivitu a zběsilá tempa elektronické hudby a vytvořila explozivní směs, jakou nelze pozorovat jinak než se spadlou bradou. V klubu Underdogs’ nás o tom přesvědčí 5. listopadu. Jejich skladby možná evokují numetalovou vlnu anebo elektro metal Fear Factory, tahle pětice si ale tvrdou hudbu ohýbá po svém, přesně jak to dokáží jen Japonci. Hudba pro ty, které rozsekal soundtrack k Matrixu, ale žijí v 21. století.

CROSSFAITH - Omen (Official Music Video)Punkoví Press Club v čele s Natalií Foster patří v rodné Austrálii k nejvýraznějším objevům posledních let. A nejen tam –⁠ po sérii úspěšných singlů, které uchvátily média od časopisu Rolling Stone po BBC Radio 1, dvou releasech na labelu Hassle Records (Turbowolf, 65daysofstatic) a velké britské tour mají Press Club našlápnuto k nejvyšším metám. Jejich odhodlání podtrhuje vydařený singl Cancelled a obsáhlé turné, v jehož rámci se po třech letech vrací 15. listopadu do Prahy.

Press Club - Separate Houses (Official Video)

Zdroj: Fource Entertainment