Hudba

Review

Depeche Mode přivezou Memento Mori Tour do Evropy i v roce 2024. V Praze vystoupí v únoru

Po více než dvou milionech prodaných vstupenek na Memento Mori Tour a vyprodaných koncertech v Severní Americe a Evropě oznamují Depeche Mode další termíny evropského turné v roce 2024.

KOUPIT VSTUPENKY

Po koncertech na stadionech a v arénách v Evropě, Mexiku, Kanadě a USA letos v létě a na podzim Depeche Mode oznámili 29 nových evropských koncertů, které prodlouží turné až do roku 2024. Ještě více fanoušků bude mít nyní možnost zažít syrovou, emotivní sílu Memento Mori Tour, které časopis Rolling Stone označil za „ohromující oslavu života a hudby“.

Novou část evropského turné kapela zahájí 22. ledna 2024 v londýnské O2 Areně a ukončí 5. dubna v Lanxess Areně v německém Kolíně nad Rýnem. Během turné po 22 městech kapela odehraje několik večerů také v berlínské Mercedes-Benz Areně, pařížské Accor Areně, madridském Wizink Center, milánském Mediolanum Forum, ale také pražské O2 areně, kde odehrají rovnou dva koncerty, a to 22. a 24. února.

Největší turné v historii kapely

S více než dvěma miliony prodaných vstupenek je turné Memento Mori Tour se 110 koncerty na nejlepší cestě stát se jedním z největších dosavadních turné Depeche Mode a zároveň jedním z největších celosvětových turné roku 2023.

Depeche Mode, kteří prodali více než 100 milionů desek a hráli pro více než 35 milionů fanoušků po celém světě, zůstávají stále se rozvíjející a výjimečně vlivnou hudební silou. Dvoučlenná kapela vydala 24. března 2023 spolu se zahájením turné k albu Memento Mori své kritikou oceňované patnácté studiové album, jehož první singl „Ghosts Again“ byl označen za „hypnotický“ (Rolling Stone) a „nádhernou, podmanivou píseň“ (Revolver).

Na turné Memento Mori Tour umělci opět spolupracují s luxusním švýcarským výrobcem hodinek Hublot, aby podpořili charitativní úsilí kapely. V rámci turné budou Hublot a Depeche Mode podporovat Conservation Collective, celosvětovou síť nadací podporujících ekologické iniciativy, se zvláštním zaměřením na projekty zabývající se problematikou znečištění plastem, nakládání s odpady a ekologickými úklidy.

Kromě toho bude skupina spolupracovat s týmem Green Nation společnosti Live Nation na omezení používání jednorázových plastů, zlepšení recyklace a snížení množství potravinového a jiného odpadu na turné a v místech konání koncertů.