Ostatní / Review

5 hudebních filmů, které stojí za to vidět

Hudebních filmů vzniká celá řada a jen za posledních několik let těch zajímavých napočítáte desítky. Vybrali jsme pro vás 5 filmů, kde hlavní roli hraje hudba a po jejichž zhlédnutí vám budou ještě dlouho znít filmové melodie v hlavě.

Bohemian Rhapsody

Film plný skvělé hudby kapely Queen a osobních eskapád a životních milníků jejího frontmana Freddieho Mercuryho. Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny , její přínos populární hudbě 20. století je enormní.

 

Zrodila se hvězda (A Star Is Born)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Tento film je už čtvrtou adaptací stejného námětu, nejstarší je z roku 1937! Poslední verze filmu o kterém je řeč, získal v roce 2018 pět nominací na Zlatý glóbus, sedm nominací na Filmovou cenu Britské akademie a osm nominací na Oscara. I když Oskara snímek nezískal, rozhodně stojí za to vidět, jak to hlavním hrdinům na pódiu vedle sebe sluší…a slyšet, jak krásně jim to oběma zpívá.

 

Whiplash

Film Whiplash je hudební jízdou, která vás jako prudká řeka strhne a už nepustí. Mirka Spáčilová o tomto filmu napsala: „Whiplash trochu připomíná baletní Černou labuť – chorobnou až smrtící touhou po úspěchu. Dojde i na soutěž, ale tohle není Superstar, nýbrž válka o každý tón a hlavně tempo. Rychleji, rychleji, až se pot mísí s krví z rozedřených prstů – nad rivaly stojí Simmons coby zábavný lotr, který si s žáky pohrává, rozeštvává je, vyznamenává i zatracuje.“

 

Pátrání po Sugar Manovi (Searching for Sugar Man)

Pátrání po Sugar Manovi vypráví neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Rodrigueze: velké rockové hvězdy 70. let, která o své slávě neměla zdání.

Starší dokumentární snímek sleduje snahu dvou Rodriguezových fanoušků, kteří touží zjistit, co se opravdu stalo s jejich hrdinou. A tomu, co objeví, se sami nestačí divit! Film byl oceněn Oscarem v kategorii Nejlepší dokumentární film roku 2013

 

Straight Outta Compton (Rapeři z Comptonu)

Straight Outta Compton je nekompromisní životopisné drama plné skvělé muziky a ostrých textů. Název odkazuje k prvnímu albu černošské rapperské skupiny N. W. A., která položila v roce 1988 svými songy základy gangsta rapu a zapsala se zlatým písmem do historie hip-hopu. Straight Outta Compton za zhlédnutí rozhodně stojí, bez ohledu na to, zdali jste, či nejste fanoušky právě tohoto hudebního stylu.

Share post