Hudba

Preview

Na Grammy nominovaní Sofi Tukker se vrací do Prahy

Současné taneční žánry formující duo Sofi Tukker se vrací do Prahy se svou vizí euforického, inkluzivního a globálního elektronického popu. Vystoupí 7. září 2022 v pražském klubu Roxy.

Nové turné Sofi Tukker, které je zároveň návratem Sophie Hawley-Weld a Tuckera Halpera po zhruba dvouapůlleté pauze, zahrnuje také Českou republiku. Praha se může těšit na vystoupení dvou elektro-popových průkopníků, kteří málokdy nechají taneční nohu v klidu. Jejich tvorba se opírá o témata osvobození, jednoty a vlastního seberozvoje.

Nové album „Wet Tennis“ vychází letos v dubnu

Na cenu Grammy dvakrát nominovaná formace za nejlepší taneční nahrávky roku se letos vrací s očekávanou druhou deskou Wet Tennis, jejíž název je akronymem When Everyone Tries to Evolve, Nothing Negative Is Safe. Jejich nové album „Wet Tennis“ vyjde v pátek 29. dubna. Jako předzvěst Sofi Tukker nedávno zveřejnila nový hit „Original Sin“.

SOFI TUKKER - Original Sin (Official Video) [Ultra Music]

Deska pojednává o momentech, které nás v životě posouvají kupředu, je o pozitivním myšlení a optimismu: „Nezáleží na tom, jaké překážky musíme překonat, Wet Tennis je oslavou pozitivního přístupu a oslavou života.

Začátky dua Sofie Tukker

Život Sophie Hawley-Weld a Tuckera Halperna tvořící duo Sofi Tukker je jedna velká nepředvídatelná party. Potkali se náhodou, když vystupovali v rámci univerzitní přehlídky umění, kde si hned padli do oka. Krátce na to nahráli na Grammy nominovanou skladbu Drinkee, která dobyla streamovací hitparády v několika zemích světa. Nominace na Grammy se dočkala i debutová deska Treehouse, na které Sofi Tukker rozvíjejí svůj otevřený styl kombinující prvky tanečního popu s lokálními vlivy celého světa. Mezi jejich spolupracovníky se řadí nejúspěšnější světová drag queen z Brazílie Pabllo Vittar, australské djské duo Nervo nebo kolumbijská skupina Bomba Estéreo.

Kluby místo streamů: konečně můžeme Sofi Tukker vidět opět živě

Pověstné se staly i jejich karanténní streamy. Během covidového období oba umělci nezaháleli. Každý týden přenášeli živé koncerty a DJské sety do obývacích pokojů a na obrazovky svých fanoušků. Přes rok 2020 jich stihli odehrát přes sto a stali se tak druhými nejvíce livestreamovanými umělci roku. Skladba Good Times Girl se objevila také v televizní sérii Nový papež.