Divadlo

Preview

Měsíc do Slavností 2022!

S blížícím se datem úvodní pražské premiéry festivalu, nezastavitelného Macbetha, nastal čas pro tiskovou konferenci Letních shakespearovských slavností, kde byl podrobně představen letošní program a jeho zajímavosti. Proběhla v úterý 24. května, od 11 hodin na příjemné venkovní terase Klubu Lávka s výhledem na impozantní pražskou scenerii včetně Pražského hradu, kde se poté bude mimo jiné festival odehrávat.

Vstupenky exkluzivně u Ticketmaster

Událost zahájily tradiční postavy s festivalem úzce spjaté, jako je jeho ředitel Michal Rychlý či kultovní překladatel Shakespeara Martin Hilský. Macbetha zastoupil představitel hlavní role Marek Němec, jeho divadelní partnerka Lenka Krobotová a režisér Jakub Krofta. Inscenaci Sen noci svatojánské přiblížil jeden z ředitelů ostravské produkce Slavností Petr Sýkora, režisérka Adéla Laštovková Stodolová a z herců Tomáš Dastlík. Za bratislavské Slavnosti pak ředitelka Janka Zednikovičová promluvila o jejich novém nastudování Hamleta. K originálnímu formátu divadelního Koncertu pro Mr. Shakespeara doplnili informace skladatel a scenárista Daniel Fikejz a režisér Filip Nuckolls, z obsazení Jitka Čvančarová, a o hudební vstup se postaral Richard Tesařík a Kateřina Pechová. Za generálního partnera festivalu, skupinu PPF, se zúčastnila členka správní rady Nadace PPF Jana Tomas Sedláčková. Setkáním tentokrát provázela moderátorka Kristina Kloubková.

„Příprava nové sezony je každoroční dobrodružství přinášející nové výzvy. Vždy chceme našim divákům dopřát co možná nejrozmanitější shakespearovskou radost a tu ještě něčím vyšperkovat. Letos jsme se rozhodli inscenovat celkem čtyři premiéry, z nichž jedna má podobu scénického koncertu. Mix napětí i humoru, který v premiérách přináší Macbeth, Hamlet a Sen noci svatojánské, tak doplní Koncert pro Mr. Shakespeara. Do všech projektů se nám podařilo ke spolupráci přizvat populární talentované kumštýře, a že byl náš výběr dobrý, potvrzuje i stále narůstající zájem o vstupenky. Teď ještě aby nám přálo i počasí a za měsíc hurá na to,“ s úsměvem dodává umělecký ředitel Libor Gross a zdůrazňuje, že kdo neviděl komedii Mnoho povyku pro nic, má letos poslední příležitost, neboť tato Menzelova veselohra se po krásných devíti letech loučí a poslední reprízy budou nepochybně hodně divoká jízda.

Divák nebude sedět v koutě!

Doporučujeme všem zájemcům o Slavnosti na nic nečekat a koupit si vstupenku dříve, než bys řekl Shakespeare! Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách festivalu www.shakespeare.cz anebo v prodejní síti www.ticketmaster.cz. O aktualitách jsou diváci informováni také prostřednictvím Instagramu a Facebooku.

tisková zpráva, 24. května 2022