Hudba

Koncerty z gauče

Online tipy pro milovníky hudby v době karantény aneb když nemohou fanoušci na koncert, musí koncert za fanoušky.

Karanténa nařízená kvůli epidemii koronaviru nás uvěznila doma, ale to ještě neznamená, že by měl hudební fanoušek strádat. Koncerty se z hal a klubů přesunuly do online světa a tak můžeme z tepla svého obývacího pokoje sledovat hudební vystoupení, která se jen tak opakovat nebudou.

Projděte si naše tipy na zajímavé online akce a mějte zároveň na paměti, že koncertování přes Facebook, Instagram nebo Youtube je v podstatě to jediné, co dnes mohou zpěvačky, zpěváci či kapely dělat. Pokud máte chuť, pak můžete mnohé umělce podpořit přímo finančně, koupí jejich CD či merche nebo třeba i prostým sdílením jejich vystoupení.

Vybrané koncerty tuzemských i zahraničních hvězd, které můžete sledovat ze záznamu:

Letošní Ceny Anděl se posouvají, ale místo nich je možné zhlédnout několik zajímavých koncertů těch, kteří během slavnostního večera měli vystupovat. Ewa Farna měla předávání cen moderovat. Online potěšila své fanoušky koncertem v sobotu 14. března #shudboujsmespolu

LIVESTREAM KONCERTU #shudboujsmespolu

Jedním z prvních streamujicích umělců v ČR byl Xindl X, který má k dnešku za sebou už několik domácích vystoupení. Sledujte Xindlův facebookový profil a užívejte si jeho koncerty z kuchyně 🙂  #xindlx

Xindl X - Roušky (Home Office Live)

Houslista Pavel Šporcl zve všechny své fanoušky k sobě domů na ojedinělý koncertní cyklus Pavel Šporcl – 6x v obýváku. Několik koncertů už proběhlo a další budou následovat. Ke zhlédnutí živého přenosu sice žádnou vstupenku nepotřebujete, ale pokud byste Pavla Šporcla chtěli podpořit, pak je možné si na jeho webu dobrovolnou vstupenku zakoupit.

Pavel Šporcl - 6x v obýváku / 6x in the living room

Ze záznamu můžete sledovat i mini koncert Chrise Martina z Coldplay, při kterém zazněly hity jako Sky Full Of Stars,  Trouble,  Viva La Vida či Green Eyes. 

#TogetherAtHome Chris Martin

Jeho vystoupení, označené hastagem #TogetherAtHome patří do série koncertů, které ve spolupráci s umělci připravila na internetové platformě Youtube organizace WHO.

Projekt podpořili například One Republic, John Legend, Hozier nebo Lindsey Stirling.

Lindsey Stirling - #TogetherAtHome Concert Series

Zajímavý projekt připravila pro své fanoušky i kapela Metallica. Na jejich facebookovém profilu nebo Youtube kanále můžete každé pondělí sledovat záznam celého koncertu z jejich loňskéhou tour. #MetallicaMondays

Metallica: Live at Slane Castle - Meath, Ireland - June 8, 2019 (Full Concert)

Online koncerty, které nás čekají:

V pátek 27. března od 19:35 zahraje v rámci projektu #kulturaživě česká rapová kapela PSH.

V sobotu 28. března od 20:00 zahraje pro všechny své fanoušky kapela Mňága a Žďorp. V pořadí již třetí live stream s názvem Koncert Jukebox bude sestavený z písniček na přání, které můžete navrhovat na facebookových stránkách kapely.

Ze zahraničních vystoupení doporučujeme páteční vystoupení Miley Cyrus’s Bright Minded od 19:30 na jejím Instagramu.

Pokud jste mezi našimi tipy nenašli své oblíbence, pak navštivte stránky WhoNeeds.live &  Stay At Home Festival nebo hledejte pomocí hashtagu #TogetherAtHome.